Videokonference WEBEX

Aktivace a instalace

Po objednání vám bude doručen email pro aktivaci vašeho Webex účtu. Klikněte na tlačítko Activation a dokončete aktivaci vašeho účtu.

Při prvním videomeetingu vám bude nabídnuta možnost stažení a instalace desktop aplikace. Doporučujeme její stažení a instalaci ihned po aktivaci z oficiální stránky https://www.webex.com/downloads.html
Stahujte aplikaci Webex Meetings, nestahujte Webex Teams.
Více informací k desktop aplikacím naleznete na https://help.webex.com/en-us/0tow9g/Download-the-Cisco-Webex-Meetings-Desktop-App

Následující návod se vztahuje k nainstalované desktop aplikaci. Pro detailnější informace o používání Webex Meetings můžete využít oficiální dokumentaci výrobce https://help.webex.com/ld-nyw95a4-CiscoWebexMeetings/Webex-Meetings

Rychlá schůzka

Klikněte na “Zahájit schůzku”

 

Po otevření okna schůzky překontrolujte nastavení zvuku a klikněte na “Zahájit schůzku/Join meeting”

 

Zapněte si kameru, můžete si také nastavit virtuální pozadí pro skrytí vašeho domácího prostředí. Můžete zde také vypnout/zapnout mikrofon (Mute). Doporučujeme ponechat vypnut pokud nepotřebujete něco sdělit. Předejdete tak rušivým zvukům. Stejné chování požadujte i po ostatních účastnících schůzky.

Kliknutím na tlačítko “Sdílet/Share” můžete vysdílet celou plochu vaší obrazovky nebo jen některou z běžících aplikací.

Kliknutím na tlačítko “Záznam/Record” si můžete schůzku nahrát na lokální disk vašeho zařízení ve formátu MP4.

 

Kliknutím na ikonu “…” (tři tečky) zobrazte menu a vyberte “Kopírovat odkaz na schůzku” a link odešlete libovolným způsobem ostatním účastníkům schůzky, například emailem.

Kliknutím na červené kolečko s křížkem schůzku ukončíte nebo se z ní odpojíte.

 

 

Plánování schůzek

Kliknětet na tlačítko “Plánování”

 

Kliknutím na kolečko v horní liště přejdete do nastavení a zde si v sekci “Kalendář” nastavte zda chcete plánování integrovat s Microsoft Outlook nebo ponechat jen na kalendáři Webexu. Další obrazovky jsou pro variantu plánování přes Microsoft Outlook, čímž můžete ihned schůzky vidět ve svém kalendáři.

 

 

Při prvním plánování zkontrolujte, zda máte aktivní doplněk Webex ve vašem Outlooku. Poznáte to podle ikony v panelu nástrojů. Při provním spuštění budete vyzvání k upřesnění konfigurace.

 

Jinak při plánování pracujete stejně jako obvykle, jen nemažte uvedený text. Při uložení proběhne synchronizace údajů se servery Webexu a pro schůzku budou na daný čas připraveny potřebné servery.

 

Po uložení schůzky si můžete překontrolovat co bylo odesláno účastníkům pomocí znovuotevření schůzky.

 

 

Máte také možnost naplánovat schůzku přímo z prostředí administrační stránky Webex účtu.

Klikněte na položku “Meetings” v levém menu a pak na tlačítko “Schedule” vpravo. Zobrazí se formulář pro zadání názvu, času a délky trvání schůzky.

V čase až bude schůzka platná, se z tohoto rozhraní můžete připojit a v záložce “Meetings” a podzáložce “Upcoming meetings” u dané schůzky klikněte na tlačítko “Start”.